שיטתי הייחודית בייעוץ משפחתי בשילוב פענוח ציורי ילדים מבוססת על חמשת עקרונות מ.ש.פ.ח.ה : הפגישות כוללות הגדרת יעדי הורות, פיתוח דרכים חדשות להתמודדות עם מצבים מוכרים, והתנסות בשיטות מקוריות להשגת המטרות הללו. שלב אחר שלב, מצוידים ההורים במגוון רחב של כלים חדשים שניתן ליישם מדי יום עם הילד במסגרת משחק משותף או כל פעילות שגרתית אחרת.


משחקים מקוריים – החידוש העומד בבסיס הגישה שלי, משלב שיטות "בתפירה אישית" למשחק בתוך המשפחה. לכל משפחה מוגשת לאחר האבחון, תכנית משחקים מפורטת המותאמת למטרות שההורים רוצים להשיג בחיזוק הקשר המשפחתי.

שטח – כשעובדים נכון מרגישים מיד את התוצאות בשטח. לכן, בנוסף לפגישות, נערך גם ליווי משפחתי בכל שאלה העולה בעקבות יישום השיטה בשטח הבית. הליווי מתבצע ברמה יומית באמצעות הדוא"ל ומשלב ביקורים בבית המשפחה, במידת הצורך.

פתרונות – אני מאמינה שבעיות נוצרות כאשר מאמצים את הפתרון השגוי. ילדים ומשפחות שונות מדווחים על בעיות דומות, אך כל ילד  זקוק לפתרון שונה ומיוחד לו. פתרון נכון, הוא פתרון יעיל וקל ליישום שיוצר שינוי של ממש בדינמיקה המשפחתית לטווח ארוך.

 

חינוך – יש דרכים רבות לחינוך ילדים, ואין דרך אחת נכונה לכולם. לכן, בשלב הראשון, ננסח יחד את "האני מאמין החינוכי" של ההורים. נניח בצד את הביקורת של החמות, ואת העצות של השכנה ונתמקד ברצונות שלכם, ההורים. בהמשך, נוכל ביחד להשתמש במגוון רחב של פתרונות וגישות חינוכיות מתוך הידע והניסיון שלי בתחום.

הורים – מקומם של ההורים בתהליך העבודה הוא מרכזי ומשמעותי. הפתרונות מותאמים במיוחד לביצוע קל ופשוט בסביבת הבית. לאחר איתור סגנון ההורות שלכם נמקד  את נקודות החוזק והחולשה. 


שידור חי – הדרכת הורים בשיטת 'סופר נני'

המודל מאפשר להורים לקבל ליווי יומיומי ומענה מיידי בכל סוגיה הקשורה לחינוך הילדים. במסגרת התכנית נערך (בנוסף לאבחון ציורי הילדים) ליווי מפורט לגבי שגרת החיים בבית, ואיתור נקודות התורפה והחוזק ביחסים הפנים משפחתיים.

בהמשך, מותאמת למשפחה תכנית פתרונות על בסיס יומי במטרה לשפר ולהעצים את היחסים בין ההורים לילדים ובין הילדים לבין עצמם.

בסיום התכנית, ניתנים פתרונות נוספים עתידיים לגילאים מתקדמים יותר של הילדים.


רגע לפני – גיבוש כלים להתמודדות בעתיד התפרצויות הזעם של גיל שנתיים, הסוגיות החברתיות של גיל בית ספר ונושאים אחרים המלווים את התפתחותו של הילד בשנות ההתבגרות- הם הבסיס לצורך של הורים להתכונן מבעוד מועד, ולהבין לעומק את המגמות המאפיינות כל גיל ואת הדרכים הנכונות להתמודדות עמן. מטרת הפגישה היא להכין את ההורה לקראת המגמות ההתנהגותיות שמאפיינות את הילד הפרטי שלו ואת שלב ההתפתחות בו הוא נמצא. הפגישה כוללת בדיקה חוזרת של הציורים בהשוואה לשנים קודמות, והסבר כללי ומקיף לגבי אופני הביטוי של הילד בהתאם לגילו, ודרכי תגובה מומלצות של ההורים.