המרכז הישראלי לפענוח ציורי ילדים והדרכת הורים בהנהלת מיכל וימר הוקם  בשנת 1999, במטרה לתת פתרונות לחיזוק הקשר המשפחתי למשפחות בשלבים השונים של החיים.

במרכז מתקיימות במקביל מסגרות של יעוץ והכוונה ומסגרות של לימודים. תחום הייעוץ כולל פגישות הנחייה אישיות ואבחוני ציורים  של ילדים, בני נוער ומבוגרים. במסגרת התחום הלימודי מתקיימים קורסים לפענוח ציורי ילדים, תוכנית הכשרה לעבודה עם משפחות בשיטה שפותחה במרכז, הרצאות וסדנאות לקהל הרחב ולאנשי מקצוע.

במרכז עובדים כ – 10 אנשי מקצוע, כולם בוגרי המסלול המלא ללימודי ייעוץ משפחתי והדרכת הורים בשילוב פענוח ציורי ילדים ובשיטת ליב"ה שפותחה על ידי מיכל וימר.

העובדים במרכז מתמחים בשילוב  בתחומי: ריפוי בעיסוק, אבחון לקויות למידה, הנחיית הורים, טיפול באמנויות והוראה מתקנת. חלקם התמחו בנוסף בהכנת חוות דעת על ציורי ילדים בשפות זרות הנשלחות עבור קהילות הורים באירופה, ארצות הברית ואוסטרליה.

צוות המרכז בראשותה של מיכל וימר, שם לעצמו למטרה לשמר אווירה אינטימית ונעימה שהיא סימן ההיכר שלנו. היחס האישי בין הצוות לקהל הפונים משתלב עם ההנחיה בקבוצות קטנות וההנחיה האישית גם מעבר לפגישות עצמן.

רק באווירה פתוחה ומאפשרת שכזו, ניתן להגיע ללמידה ולשינוי של ממש, מתוך תחושה של ביטחון ואהבה לילדים, הורים ומה שביניהם.מיכל וימר (M.A) מנהלת המרכז, בוגרת לימודי פסיכולוגיה, טיפול בהבעה ויצירה מאוניברסיטת לסלי, ולימודים במכון הפסיכואנליטי בחסות אוניברסיטת פריז. בוגרת לימודי תעודה בתאטרון בובות ככלי טיפולי ומפתחת שיטה ייחודית להעצמת קשר הורה – ילד באמצעות משחק.
מרצה במכון מגיד של האוניברסיטה העברית, בבית ברל ובסמינר הקיבוצים, מגישה חוות דעת לבתי משפט מטעם המדינה בנושא התעללות בילדים. עובדת כתרפיסטית באמנות במסגרת בתי חולים פסיכיאטריים ומרפאות לבריאות הנפש בקהילה. בעלת קליניקה פרטית לטיפול רגשי בילדים, נוער ומבוגרים. מחברת "המדריך השלם לפענוח ציורי ילדים" וערכת הקלפים "מעגלי שיח" כותבת במגוון ירחוני הורים ובאתר הרשמי של משרד החינוך, נמנית על צוות היועצים של 'סופר נני'. נשואה ואימא לשלושה ילדים.
" אני מאמינה שההורים הם המטפלים הטובים ביותר עבור הילד. בציורים אני מחפשת את הפתרונות שיאפשרו להורים לעבוד עם הילד בבית מבחינה רגשית ואת התוצאות הטובות אנחנו רואים מאד מהר בשטח"


הבוגרות שלנו הן חלק מהצוות! כל הבוגרות שמסיימות את מסלול לימודי התעודה מצטרפות לצוות שלנו. הקליניקות שלהן פרוסות בכל רחבי הארץ והן עובדות גם עם משפחות ישראליות בחו"ל. בחצי שנה הראשונה מסיום הלימודים, הן מצטרפות לפרויקט הדגל שלנו "קליניקה בקהילה" במסגרתו הן מציעות תהליך פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית במחיר מסובסד של 100 ש"ח בלבד לפגישה. כל אחת מהן התמחתה במסגרת הלימודים בגילים שונים, בקשיים רגשיים וחברתיים לצד קשיים בדימוי העצמי ובקשר המשפחתי. לאחר ראיון ופגישה ראשונית, נשמח להתאים למקרה של המשפחה שלכם את היועצת הטובה ביותר עבורכם שתלווה אתכם לשינוי אמיתי.


קארין גוטמן, מנהלת המשרד.
אחראית שיווק וקשרי לקוחות. מנהלת הרשמות לקורסים ולהשתלמויות קיץ
כולל הרצאות וסדנאות לאנשי מקצוע ברחבי הארץ ובחו"ל.


 • "הינך מורה לחיים בשבילי. בזכותך נפתחתי למעמקי נשמתי
  כפי שמעולם לא עשיתי. הלימודים העניקו לי ארגז כלים
  שבשום מסגרת אחרת שלמדתי לא קיבלתי"

  חנה, בוגרת מסלול פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית
  חנה, בוגרת מסלול פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית

 • "אחרי פגישה אחת שעשתה שינוי מיידי בבית,
  החלטתי לבוא וללמוד. מיכל והדס כל אחת בדרכה המיוחדת,
  מלמדות ומעניקות יחס אישי ומחבק לכל אחת מן התלמידות"

  סופיה, בוגרת מסלול פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית
  סופיה, בוגרת מסלול פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית

 • "המודלים של מיכל לפענוח הם כמו כפפה ליד!
  התחלתי לשלב את הידע בעבודתי והתוצאה מדהימה.
  השיעורים הם הנאה צרופה"

  מירב, תלמידה במסלול להדרכת הורים יצירתית
  מירב, תלמידה במסלול להדרכת הורים יצירתית

 • "הגעתי ללא רקע בתחום הייעוץ, ומצאתי את עצמי מצליחה בזה!
  הלימודים הועברו בצורה חווייתית ומקצועית עם המון אווירה חמה
  בקבוצה. קיבלתי ארגז כלים ופתח לעולם חדש של תובנות. תודה!"

  מרילין, בוגרת מסלול פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית
  מרילין, בוגרת מסלול פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית

 • " לקחת אותי למסע במנהרת הזמן אל ילדותי. זה מרגיש
  כמו פרידה ממשפחה – משפחת מיכל החמה והקשובה.
  ללמוד איתך זו זכות גדולה ומעצימה!"

  מלי, בוגרת מסלול פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית
  מלי, בוגרת מסלול פענוח ציורי ילדים והדרכת הורים יצירתית

 • " הגעתי בלי רקע, אבל עם אהבה גדולה לילדים!
  משלב לשלב הצלחת לרתק אותי יותר ויותר.
  את דיאגנוסטית מדהימה כמו שלא פגשתי מעולם"

  אורית, בוגרת מסלול לימודי פענוח ציורי ילדים
  אורית, בוגרת מסלול לימודי פענוח ציורי ילדים