ההשתלמויות שלנו הן מסע מעמיק בעולם של ציורי ילדים, נשב יחד במעגל נלמד כלים חדשים ונתנסה בפענוח ציורים.

ההשתלמויות והסדנאות מיועדות לקהל מקצועי העוסק בהנחיה, אבחון וטיפול בילדים. כל סדנה מותאמת בתפירה אישית לתכנים המבוקשים, ומתמקדת בדוגמאות הרלוונטיות לתחום הפעילות של המשתתפים בה. בכל פעילות ניתן לשלב פענוח ציורי ילדים שהמשתתפים מביאים מהעבודה בשטח, לצד דוגמאות נדירות מהארכיון של המרכז.

משך כל הסדנה משתנה בטווח של בין 3 - 10 שעות אקדמאיות.


הגוף שלנו – פענוח דמויות אנוש בציורי ילדים: היבטים רגשיים, קוגניטיביים וחברתיים. התמודדות עם מחלה קשה, דימוי ובטחון עצמי, התמודדות עם עודף משקל, תפיסת התפקוד החברתי, מיקום משפחתי ועוד.

המשפחה שלי – פענוח ציורי ילדים בדגש על הדינמיקה הפנים משפחתית: יחסי הורה ילד, יחסים בין ההורים, יחסים בין אחים. דוגמאות והתייחסות לציורים של ילדים במשפחות חד הוריות, גירושין, ילדי אסירים, משפחות הומו – לסביות, ציורי תאומים ועוד.

עץ החיים – העץ כייצוג תפיסת העצמי וכשיקוף לדימוי עצמי של הילד. העץ כסמל ליחסים בתוך המשפחה, תפקוד חברתי ורגשי של המצייר, דפוסי התנהגות ומנגנוני הגנה. צפייה ותרגול על ציורי ילדים עם קשיי קשב וריכוז, ילדים שחוו אבדן במשפחה ועוד.

צבעים, אינטליגנציה וכישרונות – משמעות הצבעים בציורי ילדים ומבוגרים, התנסות בטכניקות לאבחון ולעבודה בשילוב צבעים, איתור קונפליקטים רגשיים המשפיעים על התפקוד ההתנהגותי. איתור כישרונות ואינטליגנציה רב גונית במהלך שנות ההתבגרות של הילד.

 

פחדים ומצוקות בציורים – פענוח ציורי ילדים שחוו התעללויות שונות, התייחסות לציורי מבוגרים מתעללים, התמודדות עם אובדן. איתור מצוקות בכתבי יד של ילדים ובני נוער, התייחסות פרטנית למקרים שמציגים המשתתפים בסדנא.

אבחון ציורי מנדלות - התנסות בעבודה עם ציור עגול (מנדלה) על פי גישות פסיכולוגיות שונות. התנסות אישית במודלים לאבחון ציורי מנדלות בדגש על העצמה והתפתחות, כולל מעגלי חיים, יחסים בין דוריים במשפחה ועוד

קלפים טיפוליים - טכניקות חדשות לעבודה עם קלפי "מעגלי שיח" - כניסה יצירתית למגירות הנפש. התייחסות לעבודה עם ילדים, בני נוער ומבוגרים. שילוב של עבודה עם קלפים וציורים, התפתחות אישית בדינמיקה קבוצתית ובעבודה פרטנית.

ועוד מגוון רחב של אפשרויות...