4 מיליון הורים בישראל נתקלים מדי יום בשאלות לגבי חינוך ילדיהם ופונים לייעוץ! רובם פונים לייעוץ שוב גם לגבי ילדיהם הנוספים!

זו ההזדמנות שלך ללמוד ייעוץ משפחתי והדרכת הורים יצירתית באמצעות פענוח ציורי ילדים ולעזור להורים לפתור באמת את הקשיים שהם נתקלים בהם בחינוך הילדים!

Mother and son drawing and enjoying time together in the living room.

ציורי ילדים מגלים בתוכם את הבעיות והקשיים של הילד וגם את הפתרונות המהירים והיעילים ביותר עבורו!

אם תמיד אהבת ילדים, ואהבת לעזור לחברות בבעיות עם הילדים בבית אבל אף פעם לא קראת לזה 'מקצוע'.

אם את אשת מקצוע וזקוקה לכלי נוסף בארגז הכלים שלך כדי לדייק יותר את חוות הדעת שאת רושמת, ולהעשיר בעיקר את הפן הרגשי

אם את עובדת בעבודה טובה וריווחית, אבל "זה לא זה" ?

אם הקדשת את כל כולך לגידול הילדים, ועכשיו כשהם גדלו את מחפשת עבודה שתיתן ביטוי גם לניסיון שצברת כאימא בגידול הילדים.

אם יש לך אינטואיציות חזקות ותמיד ידעת לתת עצה טובה, והים את רוצה ללמוד באופן מסודר ולדבר בשפה מקצועית.

מסלול לימודי הדרכת הורים בשילוב פענוח ציורי ילדים הוא בדיוק המקום להגשים לעצמך חלום ולגלות יחד אתנו כיצד ציורי ילדים מספרים את הקשיים של הילד אך גם את הפתרונות להם הוא זקוק!

מה כוללת תכנית לימודי הדרכת הורים בשילוב פענוח ציורי ילדים?

תכנית לימודי הדרכת הורים מתפרשת על פני שנתיים והיא כוללת 4 סמסטרים, של 256 שעות אקדמאיות .

  1. למידה חווייתית – בה תקבלי הזדמנות להתנסות בציור, לחוות את השלבים השונים של היצירה, ולהיווכח בעצמך מהם התכנים הרגשיים שעולים בך בעקבות משימת הציור שניתנה לך. בסיום, תקבלי פענוח מקצועי ביחס לציור שלך, תוכלי לשאול שאלות ולקבל תובנות חדשות עבור עצמך.
  2. מודלים בפענוח ציורי ילדים ומבוגרים – במהלך כל המסלול ילמדו למעלה מ 20 מודלים לפענוח של ציורי ילדים ומבוגרים. לכל מודל, יש מטרה שונה בהשגת התבוננות טובה יותר על העולם הרגשי. המודלים ניתנים ליישום גם עבור ילדים וגם עבור מבוגרים, כך שתוכלי להזמין גם את ההורים להתנסות בתהליך ציור חווייתי ומרגש.
  3. מודלים לעבודה רגשית – בשלבים המתקדמים ילמדו בנוסף למודלים של פענוח ציורים, מודלים מתקדמים הכוללים שילוב של קלפים טיפוליים עם עבודה באמנות. גם מודלים אלו יעשירו את עבודתך ויאפשרו לך לדייק את מסקנותייך.
  4. לימודי תיאוריה – אין זה נבון לדעתי ללמוד גישה תאורטית אחת בלבד, משום שזו אינה יכולה להתאים תמיד לכל סוגי המשפחות. לכן, במסגרת הלימודים תקבלי אפשרות ללמוד מגוון רחב של תיאוריות בתחום של יחסי הורים וילדים בכלל, והתפתחות הילד בפרט. לכל תיאוריה, בניתי מערך של התאמה לעולם הציורים, כך שתלמדי לזהות את מושגי היסוד ואת הפתרונות שכל תיאוריה מציעה דרך הציורים עצמם.
  5. לימודי שטח – במסגרת לימודי השטח תקבלי מודל עבודה מובנה לייעוץ משפחתי ותתחילי ללוות משפחה לתהליך של שינוי. הפגישות עם המשפחה ייערכו סמוך למקום מגורייך, בזמנים ובשעות שיתאימו לך. לאורך כל המפגשים עם המשפחה, תקבלי חניכה צמודה ממני או מצוות המרכז כך שתרגישי בטוחה בבואך לפגישות.

תכנית ההכשרה להדרכת הורים בשילוב פענוח ציורי ילדים, מטרתה לשלב בהדרכת ההורים את נקודת מבטו של הילד ולהבין מתוך ציוריו מהן הסיבות לקשיים ההתנהגותיים שלו ומהם הפתרונות היעילים ביותר עבורו. הצטרפי אלינו ללימודי הדרכת הורים שהם הדור הבא של הדרכת ההורים בישראל – לימודים שמשלבים בתוכם את עולמו הרגשי של הילד דרך ציוריו.

לקבלת פרטים נוספים על לימודי הדרכת הורים בשילוב פענוח ציורי ילדים, ניתן ליצור עמי קשר בטלפון : 7733220 – 03

או למלא את טופס יצירת הקשר באתר וצוות המרכז יחזור אליך בהקדם האפשרי.